Bilety na film kosztują 7,25 USD dla dorosłych i 5,50 USD dla studentów. Grupa przyjaciół kupiła 6 biletów za 40 USD. Ile sprzedano każdego rodzaju biletu?

Bilety na film kosztują 7,25 USD dla dorosłych i 5,50 USD dla studentów. Grupa przyjaciół kupiła 6 biletów za 40 USD. Ile sprzedano każdego rodzaju biletu?
Anonim

Odpowiedź:

4 osoby dorosłe i 2 studentów

Wyjaśnienie:

Celem jest posiadanie tylko jednego nieznanego w 1 równaniu.

Niech liczba dorosłych będzie zaza

Niech liczba uczniów będzie s s

Całkowita liczba biletów = 6

Więc a + s = 6 "" => "" a = 6-s a+s=6a=6s

Całkowity koszt dla dorosłych = axx 7,25 $ =a×7,25$

Całkowity koszt dla studentów = sxx 5,50 $ =s×5,50$

Ale a = 6-s a=6s

Tak więc całkowity koszt dla dorosłych = (6-s) xx 7,25 $ =(6s)×7,25$

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Powiedziano nam, że całkowity koszt to 40 dolarów

(6-s) xx 7,25 USD + sxx 5,50 USD = 40,00 USD (6s)×7,25USD+s×5,50USD=40,00USD

Upuszczając znak $, który mamy

43,5-7,25s + 5,5s = 40 43,57,25s+5,5s=40

-1.75s = -3,5 1.75s=3,5

1.75s = 3.5 1.75s=3.5

color (czerwony) (s = 3,5 / 1,75 = 2) s=3,51,75=2

A zatem a + s = 6 -> a + 2 = 6 a+s=6a+2=6

color (czerwony) (a = 4) a=4

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

color (niebieski) („Check”)

a-> 4xx 7,25 $ = 29,00 $

s-> 2xx 5,50 $ = ul (11,00 $) „” larr ”Dodaj”

' '$40.00