Kupuję 5 notebooków i 3 albumy wydając 13,24 USD, a następnie kupuję kolejne 3 książki i 6 albumów wydając 17,73 USD. Ile kosztuje każda książka i album?

Kupuję 5 notebooków i 3 albumy wydając 13,24 USD, a następnie kupuję kolejne 3 książki i 6 albumów wydając 17,73 USD. Ile kosztuje każda książka i album?
Anonim

Ustaw książki i albumy na zmienne, aby uzyskać dwa równania takie, że;

5n+3a=13,24

i

3n+6a=17,73

Niewiele możemy zrobić z tymi w ich obecnym stanie, więc przepiszmy jeden z nich.

6a=17,733n

więc;

a=17,733n6

Hej, patrz! Właśnie znaleźliśmy cenę albumu w odniesieniu do ceny notebooka! Teraz, kiedy możemy pracować! Podłączanie ceny, za, albumu w równanie daje nam;

5n+33n17,736=13,24

możemy zmniejszyć ułamek 36 do 12;

5n+3n17,732=13,24

Teraz rozwiąż za n znaleźć dokładną cenę notebooka;

n=3,40$

Po znalezieniu dokładnej ceny notebooka znalezienie ceny albumu jest tak proste, jak podłączenie n w dowolne równanie, które ma oba za i n w tym. Myślę, że wybiorę

a=17,733n6

więc, a=17,733(3,40)6

Wreszcie;

a = 1,26 USD