Cukierki są sprzedawane w 2 opakowaniach: 6 sztuk za 2,10 USD i 15 sztuk za 4,80 USD. Ile pieniędzy na sztukę Shari oszczędza kupując pakiet 15 sztuk?

Cukierki są sprzedawane w 2 opakowaniach: 6 sztuk za 2,10 USD i 15 sztuk za 4,80 USD. Ile pieniędzy na sztukę Shari oszczędza kupując pakiet 15 sztuk?
Anonim

Odpowiedź:

color (zielony) (0,03 USD) 0,03USD

Wyjaśnienie:

Jeśli 66 koszt części $2.10$2.10

następnie 11 koszty jednostkowe ($2.10)/6=$0.35$2.106=$0.35

Jeśli 1515 koszt części $4.80$4.80

następnie 11 koszty jednostkowe ($4.80)/15=$4.8015=$0.32#

Kupowanie 1515 kawałki dla $4.80$4.80 jest

color (biały) („XXX”) 0,35 USD - 0,32 USD = 0,03 USD tańsze za sztukę niż

kupować 6 kawałki dla $2.10