![Verizon i Apple sprzedają nowy telefon iPhone. Sklep Apple sprzedaje go za 999,00 USD ze zniżką 25%. Sklep Verizon sprzedaje IphoneX za 850,00 $ ze zniżką 12%. Jaka jest różnica w cenach sprzedaży? Verizon i Apple sprzedają nowy telefon iPhone. Sklep Apple sprzedaje go za 999,00 USD ze zniżką 25%. Sklep Verizon sprzedaje IphoneX za 850,00 $ ze zniżką 12%. Jaka jest różnica w cenach sprzedaży?](https://img.go-homework.com/img/algebra/verizon-and-apple-are-both-selling-the-new-iphonex-the-apple-store-is-selling-it-for-99900-with-a-discount-of-25-off-the-verizon-store-is-selling.jpg)
Odpowiedź:
Cena sprzedaży Iphonex firmy Apple jest
w sklepie Verizone.
Wyjaśnienie:
Cena sprzedaży Iphonex firmy Apple jest
Cena sprzedaży sklepu Iphonex by Verizone wynosi
Różnica w cenie sprzedaży
Cena sprzedaży Iphonex firmy Apple jest
w sklepie Verizone. Ans
Sklep A sprzedaje 2 24-paczki lemoniady za 9 USD. Sklep B sprzedaje 4 12 paczek lemoniady za 10 USD. Sklep C sprzedaje 3 12 paczek za 9 USD. Jaka jest cena jednostkowa puszki lemoniady dla każdego sklepu?
![Sklep A sprzedaje 2 24-paczki lemoniady za 9 USD. Sklep B sprzedaje 4 12 paczek lemoniady za 10 USD. Sklep C sprzedaje 3 12 paczek za 9 USD. Jaka jest cena jednostkowa puszki lemoniady dla każdego sklepu? Sklep A sprzedaje 2 24-paczki lemoniady za 9 USD. Sklep B sprzedaje 4 12 paczek lemoniady za 10 USD. Sklep C sprzedaje 3 12 paczek za 9 USD. Jaka jest cena jednostkowa puszki lemoniady dla każdego sklepu?](https://img.go-homework.com/algebra/store-a-sells-2-24-packs-of-lemonade-for-9-store-b-sells-4-12-packs-of-lemonade-for-10-store-c-sells-3-12-packs-for-9.-what-is-the-unit-price-for.jpg)
Zobacz proces rozwiązania poniżej: Wzór na znalezienie ceny jednostkowej za pojedynczą puszkę lemoniady to: u = p / (q xx k) Gdzie: u jest ceną jednostkową pojedynczego przedmiotu: co rozwiązujemy w tym problemie . p to łączna cena za produkty. q to ilość sprzedanych opakowań. k to rozmiar paczek. Zapisz A: ** p = 9 q = 2 k = 24 Zastępowanie i obliczanie u daje: u = (9 USD) / (2 x x 24) = (9 USD) / 48 = 0,1875 USD # W sklepie A cena jednostkowa pojedynczej puszki lemoniady wynosi: 0,1875 USD Teraz powinieneś być w stanie użyć tego samego procesu do określenia rozwiązania dla sklepów B i C
Trzech przyjaciół sprzedaje przedmioty w sprzedaży wypieków. Maj sprzedaje chleb za 23,25 USD. Inez sprzedaje kosze upominkowe i robi 100 razy więcej niż w maju. Jo sprzedaje placki i zarabia jedną dziesiątą pieniędzy, które zarabia Inez. Ile pieniędzy zarabia każdy przyjaciel?
![Trzech przyjaciół sprzedaje przedmioty w sprzedaży wypieków. Maj sprzedaje chleb za 23,25 USD. Inez sprzedaje kosze upominkowe i robi 100 razy więcej niż w maju. Jo sprzedaje placki i zarabia jedną dziesiątą pieniędzy, które zarabia Inez. Ile pieniędzy zarabia każdy przyjaciel? Trzech przyjaciół sprzedaje przedmioty w sprzedaży wypieków. Maj sprzedaje chleb za 23,25 USD. Inez sprzedaje kosze upominkowe i robi 100 razy więcej niż w maju. Jo sprzedaje placki i zarabia jedną dziesiątą pieniędzy, które zarabia Inez. Ile pieniędzy zarabia każdy przyjaciel?](https://img.go-homework.com/img/blank.jpg)
Inez = 2325 $ Jo = 232.50 $ Wiemy już, ile może zarobić maj, 23,25 $. Ponieważ Inez zarabia 100 razy więcej niż w maju, robimy 23,25 razy 100 = 2325. Dlatego Inez zarabia 2325 dolarów. A dla Jo, który zarabia jedną dziesiątą pieniędzy, które zarabia Inez, robimy 2325 x 1/10 = 232,5. Stąd Jo zarabia 232,50 $
W zeszłym tygodniu sklep ze świecami otrzymał 355,60 USD za sprzedaż 20 świec. Małe świece sprzedają się za 10,98 USD, a duże świece sprzedają za 27,98 USD. Ile dużych świec sprzedał sklep?
![W zeszłym tygodniu sklep ze świecami otrzymał 355,60 USD za sprzedaż 20 świec. Małe świece sprzedają się za 10,98 USD, a duże świece sprzedają za 27,98 USD. Ile dużych świec sprzedał sklep? W zeszłym tygodniu sklep ze świecami otrzymał 355,60 USD za sprzedaż 20 świec. Małe świece sprzedają się za 10,98 USD, a duże świece sprzedają za 27,98 USD. Ile dużych świec sprzedał sklep?](https://img.go-homework.com/algebra/last-week-a-candle-store-received-35560-for-selling-20-candles-small-candles-sell-for-1098-and-large-candles-sell-for-27.98-how-many-large-candle.jpg)
Sklep sprzedał 8 dużych świec. Po pierwsze, nazwijmy małe świece, które sklep sprzedaje i duże świece, które sprzedają. L: Następnie z problemu wiemy: s + l = 20 s * 10,98 + l * 27,98 = 355,60 Jeśli rozwiążemy pierwsze równanie dla s otrzymujemy: s + l - l = 20 - ls + 0 = 20 - ls = 20 - l Możemy teraz zastąpić 20 - l dla s w drugim równaniu i rozwiązać dla l: ((20-l) * 10,98 ) + 27,98 l = 355,60 219,60 - 10,98 l + 27,98 l = 355,60 219,60 + 17 l = 355,60 219,60 - 219,60 + 17 l = 355,60 - 219,60 0 + 17 l = 136 17 l = 136 (17 l) / 17 = 136/17 l = 8