![Koszt to 8,50 USD za 1 koszulę. Jak znaleźć koszt 4 koszulek? Koszt to 8,50 USD za 1 koszulę. Jak znaleźć koszt 4 koszulek?](https://img.go-homework.com/img/algebra/the-cost-is-850-for-1-shirt.-how-do-you-find-the-cost-of-4-shirts.jpg)
Funkcją kosztu materiałów na koszulę jest f (x) = 5 / 6x + 5 gdzie x oznacza liczbę koszulek. Funkcją ceny sprzedaży tych koszul jest g (f (x)), gdzie g (x) = 5x + 6. Jak znaleźć cenę sprzedaży 18 koszulek?
![Funkcją kosztu materiałów na koszulę jest f (x) = 5 / 6x + 5 gdzie x oznacza liczbę koszulek. Funkcją ceny sprzedaży tych koszul jest g (f (x)), gdzie g (x) = 5x + 6. Jak znaleźć cenę sprzedaży 18 koszulek? Funkcją kosztu materiałów na koszulę jest f (x) = 5 / 6x + 5 gdzie x oznacza liczbę koszulek. Funkcją ceny sprzedaży tych koszul jest g (f (x)), gdzie g (x) = 5x + 6. Jak znaleźć cenę sprzedaży 18 koszulek?](https://img.go-homework.com/algebra/the-function-for-the-cost-of-materials-to-make-a-shirt-is-fx5/6x5-where-xis-the-number-of-shirts-the-function-for-the-selling-price-of-those-shir.jpg)
Odpowiedź jest g (f (18)) = 106 Jeśli f (x) = 5 / 6x + 5 g (x) = 5x + 6 Następnie g (f (x)) = g (5 / 6x + 5) = 5 (5 / 6x + 5) +6 upraszcza g (f (x)) = 25 / 6x + 25 + 6 = 25 / 6x + 31 Jeśli x = 18 Następnie g (f (18)) = 25/6 * 18 + 31 = 25 * 3 + 31 = 75 + 31 = 106
Klub matematyczny zamawia drukowane koszulki do sprzedaży. Firma T-shirt pobiera 80 USD za opłatę za ustawienie i 4 USD za każdą drukowaną koszulkę. Używając x dla liczby koszulek zamówionych przez klub, jak napisać równanie na całkowity koszt koszulek?
![Klub matematyczny zamawia drukowane koszulki do sprzedaży. Firma T-shirt pobiera 80 USD za opłatę za ustawienie i 4 USD za każdą drukowaną koszulkę. Używając x dla liczby koszulek zamówionych przez klub, jak napisać równanie na całkowity koszt koszulek? Klub matematyczny zamawia drukowane koszulki do sprzedaży. Firma T-shirt pobiera 80 USD za opłatę za ustawienie i 4 USD za każdą drukowaną koszulkę. Używając x dla liczby koszulek zamówionych przez klub, jak napisać równanie na całkowity koszt koszulek?](https://img.go-homework.com/algebra/the-math-club-is-ordering-printed-t-shirts-to-sell-the-t-shirt-company-charges-80-for-the-set-up-fee-and-4-for-each-printed-t-shirt.-using-x-for-.jpg)
C (x) = 4x + 80 Wywołanie kosztu C można napisać relację liniową: C (x) = 4x + 80, gdzie koszt zależy od liczby x koszul.
Zahra pracuje w Forever 21. Koszule kosztują 15,00 USD, a legginsy kosztują 5,00 USD każdy. Pewnego dnia sprzedała w sumie 80 koszulek i legginsów za łączną kwotę 700,00 $. Ile koszulek sprzedała Zahra?
![Zahra pracuje w Forever 21. Koszule kosztują 15,00 USD, a legginsy kosztują 5,00 USD każdy. Pewnego dnia sprzedała w sumie 80 koszulek i legginsów za łączną kwotę 700,00 $. Ile koszulek sprzedała Zahra? Zahra pracuje w Forever 21. Koszule kosztują 15,00 USD, a legginsy kosztują 5,00 USD każdy. Pewnego dnia sprzedała w sumie 80 koszulek i legginsów za łączną kwotę 700,00 $. Ile koszulek sprzedała Zahra?](https://img.go-homework.com/algebra/zahra-works-at-forever-21-shirts-cost-1500-and-leggings-cost-500-each-one-day-she-sold-a-total-of-80-shirts-and-leggings-for-a-total-of-70000.-ho.jpg)
80 koszulek Jak stwierdzono w pytaniu, Zahra sprzedała 80 koszulek. Jeśli masz na myśli „ile Legginsów sprzedało Zahra”, pytanie nie jest poprawne, ponieważ 80 razy 15,00 $ = 1200 $, czyli ponad 700,00 $